• Historie Besedního domu

    V roce 2020 prošel hotel kompletní rekonstrukcí vnitřních prostor

Počasí

V roce 2020 prošel hotel kompletní rekonstrukcí vnitřních prostor tak, aby zákazníci byli obklopeni maximálním pohodlím a nadčasovým designem rodinného BOUTIQUE hotelu. Pokoje jsou v současné době rozděleny do několika stylových kategorií (ROMANTIC, INDUSTRY, ART DECO,..), jelikož věříme, že každá Vaše další návštěva u nás by měla být naprosto novým zážitkem.

Historie wellness hotelu Besední dům ve Valticích sahá minimálně na přelom 18. a 19. století, kdy na tomto místě stávalo tzv. Mikulovské mýto. Ulice na níž náš hotel sídlí, patří mezi nejstarší ve Valticích a v dřívějších dobách zde stávaly honosné panské domy. Pro potřebu cestujících vzniknul na tomtéž místě nejprve zájezdní hostinec, kde kupci mohli se svým zbožím vjet až do dvora a přenocovat. Mětské brány se zavíraly se západem slunce a pokud kupec přijel později, musel nocovat za hradbami. Původní objekt nesl název Deutsches Haus /tedy Německý dům/, po roce 1920 přejmenovaný na Besední dům. Objekt Besedního domu byl celá desetiletí pro občany Valtic dějištěm společenských akcí, hodů, kulturních oslav, zasedání rady města. V posledních dvaceti letech byl objekt Besedního domu prodám zastupitelstvem města Valtice poměrně nevýhodným způsobem a bez jakýchkoliv záruk, objekt tak prodělal neúspěšnou rekonstrukci a několik let dále chátral. Majitelé utekli do Irska a radnici zůstaly dluhy v řádů statisíců korun za nezaplacené pozemky.

V roce 2012 se podařilo dohledat původního uprchlého majitele a objekt odkoupit a také zajistit uhrazení všech již takřka promlčených závazků ve prospěch města Valtice. V rámci let 2012 a 2013 došlo ke vzniku společnosti Besední dům s.r.o., a noví majitelé se rozhodli zachránit tento objekt a investovat nemalé prostředky na obnovu této budovy v centru Valtic. Za cenu vysokého úsilí se podařilo dosáhnout díky totální rekonstrukci kýženého výsledku a to jen za cca 12 měsíců. V říjnu 2013 byl Besední dům znovuotevřen po náročné přestavbě. Nyní disponuje stylovou prvorepublikovou restaurací, kde probíhají večery s hrou na piano, wellness centrem s whirlpoolem, finskou saunou a příjemnou odpočívárnou s houpacími lehátky. Nechybí ani masérna. Druhé a třetí patro je využito jako nadstandardně zařízený hotel pro celkem 53 osob (40 lůžek a 13 přistýlek) s výtahem, klimatizací a pokoji s vlastním sociálním zařízením. Návštěvníci a to nejen místní si oblíbili domácí produkty naších cukrářů, vynikající kuchyni pracující s lokální produkcí či široký výběr z vín a to nejen valtických, ale i rakouských.

Dnes Besední dům žije především díky hostům nejen z Čech a Moravy, ale takřka z celé Evropy, je vyhledávaným místem pro ubytování návštěvníků Lednicko-Valtického areálu a díky své poloze v centru Valtic nabídne komfort dostupnosti Lichtenštejnských památek jako je zámek Lednice, Valtice, Kolonáda Reistna, Tři Grácie, Apollonův chrám či Rendez vous jak na kole tak i pěšky.

To vše je umožněno díky snaze těch několika málo osob, kterým na LVA opravdu záleží a třebaže ani leckdy nejsou místní a Valtice jen rádi navštěvují s úmyslem zde něco po sobě zanechat, ožila opět jedna dávno zašlá památka novým životem a bude sloužit dalším generacím.

Děkujeme všem kteří se na stavbě intenzivně podíleli nebo bez nichž by tato věc neměla šanci na úspěch - jmenovitě Ing. Karlu Vávrovi, Ing. Vaňkátovi, Ing. Kurdíkovi a Ing. Marku Šťastnému.

Historické fotky

 

Rekonstrukce

Při rezervaci ubytování na těchto webových stránkách na dvě noci a více, obdržíte od nás jako DÁREK 60 minut v privátním wellness.

Rezervovat

Hotel Besední Dům patička

O nás

Pokoje

Café & restaurant

Wellness

Kariéra

 

Naši partneři

Zpracování osobních údajů

Newsletter

Zaregistrujte svůj email pro zasílání novinek, akcí a slev:

Kontakty

+420 776 629 533

kancelar@hotelbesednidum.cz

www.facebook.com/hotelbesednidum

Naši partneři

Salón vín    Discover LVA

© Hotel Besedni Dům 2024 | web by GOLDEN ORANGE s.r.o.

Příjezd

Odjezd

Rezervace online

Příjezd

Odjezd

Hotel Besední dům ve Valticích hodnocení