• Průvodce Pálavou

    Turistické cíle v okolí hotelu Besední dům

Počasí

 

Kromě válek Švédů, Turků ale i Maďarů postihly město a jeho obyvatele tyfus a časté požáry, způsobené vojsky, které přes Valtice táhly nebo se zde na náklady města ubytovaly.

Největší katastrofou však byl mor, který postihl město v několika vlnách. Jako nejhorší se uvádí rok 1645, kdy podle evidence matriky zemřelých padlo za oběť 377 obyvatel. Podle záznamu farního archivu je tento stav uváděn pouze do 12. září, pak zemřel vedoucí matriky Johann Conrad Aman. Zemřel, protože byl sám postižen morem a evidence se dále nevedla. Odhaduje se, že ke konci roku postihl mor více jak 500 občanů, což představovalo téměř čtvrtinu obyvatel města.

Dnes  stojí na valtickém náměstí barokní morový sloup, který má  pět soch. U nohou sv. Marie, která je výše posazena, stojí sv. Šebestián, sv. Rochus, sv. Ignác a sv. Karel Boromejský - každá socha se dívá na jinou světovou stranu.

Jak uvádí sám kníže Karel Eusebius - morový sloup nechal postavit jako poděkování Bohu za zažehnání moru a na památku zemřelých.

zdroj: město Valtice

Při rezervaci ubytování na těchto webových stránkách na dvě noci a více, obdržíte od nás jako DÁREK 60 minut v privátním wellness.

Rezervovat

Hotel Besední Dům patička

O nás

Pokoje

Café & restaurant

Wellness

Kariéra

 

Naši partneři

Zpracování osobních údajů

Newsletter

Zaregistrujte svůj email pro zasílání novinek, akcí a slev:

Kontakty

+420 776 629 533

kancelar@hotelbesednidum.cz

www.facebook.com/hotelbesednidum

Naši partneři

Salón vín    Discover LVA

© Hotel Besedni Dům 2024 | web by GOLDEN ORANGE s.r.o.

Příjezd

Odjezd

Rezervace online

Příjezd

Odjezd

Hotel Besední dům ve Valticích hodnocení