• Historie Valtic

    LVA, tradice a folklor

Počasí

Valtice (lidově také Valčice, německy Feldsberg) jsou malé vinařské město s bohatou historií nacházející se v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji, 9 km západně od Břeclavi, u hranic s Rakouskem. Město Valtice má jak vinařský tak i turistický potenciál, v neposlední řadě i díky svým četným památkám zapsaných v UNESCO. Historické jádro města je chráněno jako městská památková zóna. Okolní Lednicko-valtický areál je krajinnou památkovou zónou. Valtický zámek byl až do roku 1945 sídlem rodu Lichtenštejnů. Od roku 1391 až do roku 1945 bylo v majetku rodu Lichtenštejnů, kteří areál města a jeho okolí spolu s okolím Lednice přetvořili v jedinečný krajinný komplex evropského významu. Po celý středověk i novověk bylo město součástí Dolního Rakouska, k území Československa byly Valtice s okolím připojeny na základě Saint-Germainské smlouvy až 31. července 1920, ve kterém byly Valtice přičleněny k moravskému politickému okresu Mikulov. Obyvatelstvo německé národnosti (56,7 % z roku 1930) bylo po roce 1945 vesměs vysídleno.

Mikroregion Lednice-valtický areál

Lednicko-valtický areál je jednou z nejvzácnějších perel pokladnice historického a kulturního bohatství České republiky. Po staletí jej budovali Lichtenštejnové, jeden z nejstarších a nejbohatších rakouských rodů. Vytvořili tuto krajinu o rozloze 283,09 km2, čímž patří mezi nejrozsáhlejší člověkem vymodelované území v Evropě. Tato působivá mozaika parků, zahrad, rybníků, řek a lesů, doplněná řadou soch, zámečků, chrámů, kaplí a kolonád byla v roce 1996 zapsána na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a od roku 2003 je také součástí biosférické rezervace Dolní Morava. Území mikroregionu Lednicko-valtického areálu (LVA) leží v jižní a jihovýchodní části okresu Břeclav a je tvořeno katastry čtyř měst: Břeclav, Podivín, Valtice, Velké Bílovice a šesti obcemi: Bulhary, Ladná, Lednice, Hlohovec, Přítluky, Rakvice. Lednicko–valtický areál nabízí rozsáhlou síť cykloturistických, turistických a vinařských stezek.

Tradice a folklor

Tradice a lidové zvyky mají na našem území své místo – konají se zde tradiční hody, besedy u cimbálu, fašanky, vinobraní. Nezapomenutelné momenty, které zažijete jen na jižní Moravě – v Lednicko-valtickém areálu si budete pamatovat celý život. Ať již s mladým vínem, burčákem či cimbálem, ve Valticích se vždy budete cítit vítáni a Vaše chuťové pohárky si tento úrodný kraj zamilují. Rádi Vám vytiskneme viniční mapu a před ochutnávkou valtických vín můžete projet na kole známé viniční tratě zalité sluncem jako Kamenné hory, Hůrka, Sonnenberg, Nad mlýnem, Pánský kopec, U cihelny, Jižní svahy, Nad peklem, Terasy u Křížového sklepu, či U sv. Anny. Doporučíme Vám rádi několik místních úžasných klenbených vinných sklepů k prohlídce i degustaci, jež pamatují historii několika století a v nichž Vaše dovolená, bez signálu telefonu, získá teprve ten pravý nádech. 

Při rezervaci ubytování na těchto webových stránkách na dvě noci a více, obdržíte od nás jako DÁREK 60 minut v privátním wellness.

Rezervovat

Hotel Besední Dům patička

O nás

Pokoje

Café & restaurant

Wellness

Kariéra

 

Naši partneři

Zpracování osobních údajů

Newsletter

Zaregistrujte svůj email pro zasílání novinek, akcí a slev:

Kontakty

+420 776 629 533

kancelar@hotelbesednidum.cz

www.facebook.com/hotelbesednidum

Naši partneři

Salón vín    Discover LVA

© Hotel Besedni Dům 2024 | web by GOLDEN ORANGE s.r.o.

Příjezd

Odjezd

Rezervace online

Příjezd

Odjezd

Hotel Besední dům ve Valticích hodnocení